Üç Analist Bu 3 Altcoin İçin Hedefleri Koydu: Koşuyu Bekliyorlar!

Kripto analisti David, AVAX için oldukça yüksek bir seviyeyi işaret ediyor. Bluntz takma adlı analist, son zamanların gözde meme coin’i WIF’den daha fazla yükselmesini bekliyor. Popüler analist Ali Martinez ise lider altcoin rakibi Cardano için güçlü koşu öngörüyor.

AVAX fiyat tahmini: Altcoin güçlü bir koşuya mı hazırlanıyor?

Avalanche (AVAX) fiyatı, 22-28 Ocak 2024 haftasında bir önceki direnç bölgesini destek (yeşil ok) olarak 30 dolardan teyit etti. Bu hareket daha yüksek bir dip oluşturdu. Ayrıca, uzun vadeli trendin yükselişe geçtiğini teyit etmek için uzun bir yol kat etti. Gerçekten de, o zamandan beri yükselmeye devam etti. Böylece, geçen hafta 55 dolarlık uzun vadeli direnç bölgesinin üzerine çıktı.

Kırılma, büyük bir yükseliş mumu ve yüksek işlem hacmiyle gerçekleşti ve kırılmanın geçerliliğini doğruladı. Bu arada, haftalık RSI (Göreceli Güç Endeksi) aşırı alım bölgesine geri döndü ve yükseliş eğiliminde. Dolayısıyla bu da boğaların piyasanın kontrolünde olduğunu gösteriyor. Bu nedenle, AVAX fiyatının yakın gelecekte 100 dolar seviyesindeki bir sonraki uzun vadeli direnç bölgesine yükselmesi mümkün. Altcoin için bu hedefe %61,53’lük bir artış anlamına geliyor.

AVAX/USDT haftalık grafik. Kaynak: TradingView

En olası senaryo, AVAX fiyatının yakın gelecekte yükselmeye devam edeceğini gösteriyor. En yakın hedef 69 dolar. Ayrıca, altcoin için 100 dolara yükselme potansiyeli de var.

WIF fiyat tahmini: Şimdi hedefte 4,5 dolar var!

Bitcoin’in fiyat tabanını 2018 ayı piyasası sırasında çivileyen Bluntz takma adlı bir analist, dogwifhat’ın (WIF) beş dalgalı yükselişini tamamlamadan önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4,50 dolara yükseleceğini öngörüyor. Bluntz, tahmini için Elliott Wave teorisini uyguluyor. Bu bağlamda analist şöyle diyor:

WIF’in en düşük seviyelerinden itibaren, beş dalgalı yapıyı tamamen tamamlamak için hala tüm zamanların en yüksek seviyelerine kadar bir ayağa daha ihtiyacı var. Dolayısıyla şimdilik bu geri çekilmeyi, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacak son bir ayağı daha olan dördüncü bir dalga olarak görmeye devam ediyoruz.

Kaynak: Bluntz

ADA fiyat tahmini: Altcoin %150 roketleyecek!

Son aylarda tüm Cardano (ADA) ekosistemi için çok sayıda olumlu gelişmeye tanık oldu. Plutus v1 ve v2 ağları üzerinde yapılan çalışmalar, Blockchain’deki yeni akıllı sözleşmelerin sayısının son aylarda giderek artmasıyla sonuç vermeye başladı. Buna ek olarak, ADA tokenı, devam eden ve uzun süren kripto piyasası rallisi bağlamında, son 52 hafta içinde kümülatif olarak %100’den fazla fiyat artışına yol açan birkaç kısa ama büyük dalgalanma gördü.

Popüler analist Ali Martinez’e göre, Cardano şimdi önemli bir artışa hazırlanıyor. Analist,%150’den fazla bir yükselişten bahsediyor. Martinez’e göre, ADA’nın fiyat grafiği deseni, token’ın 2018 ve 2021 yılları arasındaki performansına yakından benziyor. Analist, tarihsel modele dayanarak, ADA’nın önümüzdeki haftalarda 0,55 ila 0,80 dolar aralığında işlem göreceğini söylüyor. Ancak, daha sonra 1,70 dolara yükseleceğini değerlendiriyor. Ayrıca analiste göre, böyle bir senaryonun gerçekleşmesi halinde altcoin başka bir ralliye doğru yol alacak. Bu sefer hedefte tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 5 dolar olacak. Bu bağlamda Martinez, şu açıklamayı yapıyor:

Şimdiye kadar Cardano, 2018’den 2021’e kadar gözlemlenen modele benziyor. Bu fraktal devam ederse, ADA’nın önümüzdeki haftalarda 0,55 ila 0,80 dolar aralığında konsolide olmasını ve ardından 1,70 dolara yükselmesini bekleyin. Bu yükselişten sonra, 5 dolara doğru bir kırılma için zemin hazırlayan bir konsolidasyon dönemi daha bekleyin.

Kaynak: Ali Martinez

Makaledeki görüşler ve tahminler analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x