WhatsApp, cihazlar arası sohbet kilitlemelerini senkronize edecek

WhatsApp, Meta’nın bünyesindeki popüler mesajlaşma uygulaması, kullanıcı gizliliğini daha da güçlendirme amacıyla yeni bir güvenlik özelliği üzerinde çalışıyor. Bu yeni özellik, sohbet kilitlerini hesabınıza bağlı tüm cihazlar arasında senkronize edecek.

Basitçe ifade etmek gerekirse, akıllı telefonunuzda bir sohbeti kilitlemeye karar verirseniz, bu kilit aynı sohbete bilgisayarınız, tabletiniz veya diğer herhangi bir bağlı cihaz üzerinden erişildiğinde de uygulanacak.

Bu kullanışlı güncelleme ilk olarak güvenilir WhatsApp güncellemeleri kaynağı olan WABetaInfo tarafından fark edildi. Bu özellik, tüm kayıtlı beta test kullanıcıları için Google Play Store üzerinden indirilebilen en son WhatsApp beta sürümü Android 2.24.4.14 güncellemesinde bulundu.

WhatsApp, geçen yıl belirli sohbetleri kilitleme yeteneğini tanıttı. Daha sonra, cihaz şifresinden farklı bir benzersiz şifre belirlemenize olanak tanıyan Gizli Kilit adında başka bir özellik tanıtıldı. Bu şifre, Kilitli sohbetler klasörünü gizleyerek kodu bilmeyen herkesin görmesini engelliyor.

WhatsApp, cihazlar arası sohbet kilitlemelerini senkronize edecek

Ancak bu özelliklerin bir dezavantajı, cihaz özelinde ayarlar olmalarıdır. Bu, bu kilitlerin otomatik olarak senkronize edilmesi yerine her bir cihazda – bilgisayarınız ve telefonunuzda – ayrı ayrı kurulması gerektiği anlamına gelir.

Yaklaşan değişiklik, bu süreci basitleştirecek ve güvenlik tercihlerinizi WhatsApp’ı kullandığınız tüm platformlarda otomatik olarak genişletecektir. Bu geliştirilmiş sohbet kilidi özelliğinin, yaklaşan WhatsApp güncellemesinde yayınlanması muhtemeldir.

İlgili WhatsApp haberlerine göre, şirket kısa süre önce platformu üzerinden çapraz platform mesajlaşmayı sağlayacağını doğruladı. Bu, kullanıcıların WhatsApp, Telegram veya Signal arasında mesaj gönderip alabilecekleri anlamına geliyor. Ancak bu özellik muhtemelen sadece Avrupa bölgesinde kullanılabilir olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x