Xiaomi 14 Ultra, beklenmedik fiyatıyla şaşırtıyor

Xiaomi’nin merakla beklenen yeni amiral gemisi Xiaomi 14 Ultra, küresel piyasaya çıkış yapmaya hazırlanıyor. Şirket, bu telefonun 25 Şubat’ta Barselona’da düzenlenecek MWC etkinliğinde tanıtılacağını duyurdu. Xiaomi Hollanda tarafından yapılan bir açıklamaya göre, Xiaomi 14 Ultra’nın Avrupa’daki lansman tarihiyle ilgili bazı ipuçları ve şirketin bu yeni amiral gemisi cihazı için sunulan indirim kuponları ortaya çıktı.

Xiaomi’nin web sitesinde yer alan iki ayrı indirim kuponu, €100 ve €200 değerinde olup, büyük ihtimalle Xiaomi 14 ve Xiaomi 14 Ultra modelleri için geçerli olacak. Xiaomi Hollanda’nın web sitesinde yer alan bilgiye göre, Xiaomi 14 serisinin lansman etkinliğinin canlı yayınını mi.com üzerinden izleyerek €200 değerindeki indirim kuponunu elde edebilirsiniz.

Kuponların geçerlilik tarihi 31 Mart 2024 olarak belirtilmiş olup, bu durum Xiaomi 14 Ultra’nın Avrupa’da resmi lansman tarihinin Mart 2024’ün başları olabileceğine işaret ediyor. Xiaomi 14 Ultra, 25 Şubat’ta Barselona’da tanıtılacak olsa da, satışa sunulması hemen gerçekleşmeyecek ve lansman tarihi bölgelere göre değişiklik gösterebilir. Kuponlar kesin bir lansman tarihini açıklamasa da, Mart 2024’ün Xiaomi 14 Ultra’nın Avrupa’daki tanıtımı için makul bir tahmin olarak öne çıkıyor.

Xiaomi 14 Ultra, beklenmedik fiyatıyla şaşırtıyor

Geçtiğimiz yıl Avrupa’da €1499 fiyat etiketiyle piyasaya sürülen Xiaomi 13 Ultra’nın ardından, internet üzerinde dolaşan dedikodulara göre Xiaomi 14 Ultra’nın fiyatının €1699 olabileceği konuşuluyor. Ancak Xiaomi’nin web sitesinde açıklanan €200 indirim kuponunu kullanarak 14 Ultra’yı 13 Ultra’nın lansman fiyatıyla aynı fiyata satın alma şansınız olabilir. Elbette, Xiaomi 14 Ultra’nın €1699 fiyat etiketi henüz onaylanmadı, ancak internet üzerindeki söylentiler bu yönde.

Xiaomi 14 Ultra, özellikle kamera bölümünde önemli yeniliklerle donatılmış son derece güçlü bir akıllı telefon olacak. Xiaomi, tüm kameralarda geniş bir diyafram açıklığı sunarak, Xiaomi 14 Ultra’nın bugüne kadarki en geniş diyafram açıklığına sahip ana ve telefoto kameraya sahip akıllı telefon olmasını sağlayabilir. Ayrıca, Xiaomi 14 Ultra’nın uydu bağlantısı ve ekrana gömülü bir kamera gibi özelliklere sahip olması bekleniyor, bu da cihazın daha yüksek fiyatlandırılmasına katkıda bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x