Yunanistan’ın sevilen şarkıcıları İvi Adamou ve Despina Vandi Günay’da Türk hayranlarıyla bir araya geliyor

Sosyete ve cemiyetin dinlemekten keyif aldığı İvi Adamou ve Desoina Vandi, artık Türkiye’de de sahne alıyor
İlk olarak 24 Ocak’ta sahne alan Despina Vandi, Günay’da şarkı söylemelere doyamadı. Yunan yıldız yoğun istek üzerine tekrar 22 Şubat’ta yine aynı adreste sahne aldı.

MÜZİK TUTKUSU EĞİTİMİNE ENGEL OLDU
Yaz aylarında da Fethiye’deki Turunç Pınarı Koyu’nda sahne alan Despina Vandi, Almanya’da doğmasına rağmen Kavala asıllı bir Yunan ailesinden geliyor. Orta sınıf bir ailede büyüyen şarkıcı çocukluğundan beri müzikle ilgilenmeyi hayal ediyordu, fakat hayat şartlarının katı olduğunu bildiği için müziği (geçici bir süre olarak) ikinci plana atıp Selanik’te felsefe okumak için üniversiteye kaydoldu. Müzik tutkusu gittikçe daha fazla ağır bastığı için eğitimini yarıda bırakmak durumunda kaldı.

Şarkıcı, daha sonra müzik şirketi ile sözleşme imzaladı ve 1994 yılında “Gela Mou” ile 1996 yılında “Esena Perimeno” adlı albümlerini yayınladı.

İVİ ADAMAU YOĞUN İSTEK ÜZERİNE SIK SIK GÜNAY’DA SAHNE ALIYOR
Türkiye’de üst üste yoğun istek gelince Günay Restaurant’ta sahne alan diğer bir Yunan yıldız ise İvi Adamu.
Adamu, The X Factor’ün Yunanistan versiyonuna katılmış ve 6.’lık ile tamamlayınca sektöre giriş yaptı. 2012 Eurovision Şarkı Yarışması’nda Kıbrıs Cumhuriyeti’ni temsil etmek üzere görevlendirildi. “La La Love” adlı şarkıyla 22 Mayıs’ta yapılan birinci yarı finalden 91 puanla yedinci olarak finale yükseldi. 26 Mayıs günü yapılan finalde ise 65 puanla yarışmayı 16. sırada bitirdi.

EN SEVDİĞİ ŞARKICI HADİSE VE SILA
Ivi Adamou İstanbul’da seyircisiyle buluştu. Günay’da defalarca kez yeniden konser verecek olan sanatçı, Hadise ve Sıla’ya bayıldığını, favori Türk yemeğininse baklava olduğunu açıklamıştı.

Sahnede Yunanca parçalar söyleyen sanatçı iki Türkçe şarkıyla da seyircisini tavlıyor; favorisiyse ‘Ateşe Düştüm’.

Ivi Adamou’nun Yunanistan Dedeağaç’ta (Pinokyo) isminde bir şekerleme dükkânı var.

DEMET ÖZDEMİR’İN YENİ MEKANINA ANNA VİSSİ AÇILIŞI

Demet Özdemir’in de ortakları arasında olduğu gece kulübü Hol, Yunan şarkıcı Anna Vissi’nin sahnesi ile açıldı. Demet Özdemir’in doğum gününe özel birlikte sahneye çıktılar.

ANTONİS REMOS İSTANBUL’A GELİYOR

İstanbul sosyetesi, Yunanistan’ın mega starı Antonis Remos’u çok sevince, Remos İstanbul’u komşu kapısı yaptı. Remos, 28 Şubat’ta The Ritz Carlton İstanbul’da sahne alacak. Sabah gazetesi yazarı Bülent Cankurt, ” Sosyetenin, özel kutlamalarında bile sahneye çıkardığı, yazın akın ettikleri Bodrum ve Göcek’te konserler veren Remos, önümüzdeki hafta yine sosyeteyle buluşacak. Remos bu kez, Elmadağ-Taksim’deki 5 yıldızlı lüks bir otelde konser verecek. Sosyetenin, 28 Şubat’taki konseri, en iyi yerden izlemek için en pahalı biletleri kapıştığını öğrendim. Bakalım bizim sosyetenin Antonis Remos aşkı daha ne kadar sürecek.” dedi.

GÜNAY’DA SADECE YUNAN ŞARKICILAR SAHNE ALMIYOR
Günay’da sadece Yunan şarkıcılar çıkmıyor. İbrahim Tatlıses, Mahsun Kırmızıgül, Emrah, Sıla, Ebru Gündeş de Günay’da sahne alarak hayranlarıyla bir araya geliyor.
patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x